Bayramiç Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Bayramiç Ziraat Odası > Haberler > Başkanımız İsmail Pehlivan’dan ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ Mesajı

Başkanımız İsmail Pehlivan’dan ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ Mesajı

Başkanımız İsmail Pehlivan’dan ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ Mesajı

Başkanımız İsmail Pehlivan, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ münasebeti ile yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

10 Kasım tarihinin Türk Milleti için sembolik önemi, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değildir. Bu gün, aynı zamanda Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür. Seneler öncesinde Atatürk, Cumhuriyetimizin gelecek kuşaklarına yönelik olarak, ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir’ demişti. ‘Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu, onun eserlerinde ve geleceğe yönelik yüksek öngörüsünde yaşamaktadır.

Biz 10 Kasımlarda bir yandan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken; diğer yandan O’nun aydınlık yolundan azim ve kararlılıkla yürüdüğümüzü göstermek zorundayız. Asıl ödevimiz; devletimize, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmak olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusal bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıl dönümünde derin bir özlemle anarken, Bayramiç Ziraat Odası Başkanlığı olarak Cumhuriyet’i daha iyi bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum.

Saygılarımla.

İsmail PEHLİVAN

Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı